Belec,  Dječja folklorna sekcija,  Etno sekcija,  KUD Belec,  Sekcija folklornog pjevanja,  Tamburaška sekcija

Na tem mladem letu

OAuthException: (#200) Missing PermissionsOAuthException: (#200) Missing Permissions

5. siječnja u našoj prekrasnoj crkvi Marije Snježne u Belcu održan je Novogodišnji koncert KUD-a Belec.

Posebni ugođaj, koji je ujedno bio i uvertira u Novogodišnji koncert, stvoren je na igralištu belečkog nogometnog kluba “Mladost” gdje su po prvi puta mještani Belca i okolice ispunili nebo željama koje su u visine ponijeli svijetleći lampioni.

Otvorenje koncerta u prepunoj crkvi Marije Snježne uprizorili su najmlađi članovi KUD-a Belec. Noseći upaljene fenjere oživjeli su pomalo zaboravljen belečki običaj te veselim nastupom raznježili mnoštvo posjetitelja.

U nastavku programa nastupili su sekcija folklornog pjevanja, mlađa i starija tamburaška sekcija KUD-a Belec i gosti ŽVG “Kajda”, ŽVS Kušlec, profesor klarineta Miroslav Sente te solist tenor Đani Stipaničev koji su svojim izvedbama oduševili, do posljednjeg mjesta ispunjenu prakrasnu baroknu crkvu.

Gradonačelnica Grada Zlatara, gđa. Jasenka Auguštan-Pentek, na kraju koncerta prigodnim je govorom zahvalila na organizaciji koncerta, poželjela prisutnima sve najbolje u 2018. godini te završetkom belečkog koncerta proglasila Zlatarsku božićnicu zatvorenom. Belečki Novogodišnji koncert bio je šlag na tortu Zlatarskoj božićnici. Uz gradonačelnicu koncertu su prisustvovali dogradonačelnik gosp. Stanko Majdak, gđa. Gordana Valjak direktorica  POU dr. Jurja Žerjavića Zlatar, prečasni Milan Pušec te predstavnici partnera koji su svojim nesebičnom pomoći pripomogli organizaciji – Župa Belec, Limit usluge d.o.o, NK Mladost Belec, DVD Belec, HPD Belecgrad te tvrtke Medvedgrinvest.

Na tem mladem letu, dej vam Bog picekuf, racekuf, purekuf, poune štale blaga, poune koce svinj, poune lagve vina, poune škrinje žitka, a najveć mira i Božjuga blagoslova!

Komentari isključeni za Na tem mladem letu