Smotra dječjeg folklora Krapinsko-zagorske županije

U organizaciji Zajednice amaterskih kulturno – umjetničkih udruga KZŽ i Ansambla Zabok, u subotu, 24. veljače, 2018. u OŠ Zabok održala se 22. Smotra dječjeg folklora Krapinsko – zagorske županije.

Sekcija dječjeg folklora KUD-a Belec, drugu godinu za redom, sudjelovala je u pratnji tamburaške sekcije, a ove godine sa prikazom “Nebo daj oku”. Za ovaj važan nastup djeca su se zadnjih mjeseci intenzivno pripremala sa svojim voditeljicama kako bi sve prošlo u najboljem redu. Valja istaknuti i ogromnu količinu radosti koja je prethodila nastupu, a moglo se jasno primjetiti i veliko uzbuđenje kod naše dječice obzirom da su se ponovno našli među petstotinjak najboljih malih čuvara kulturne baštine u županiji.

Nastupe skupina sa stručnog aspekta već dugi niz godina prati istaknuti poznavatelj dječjeg folklora, selektor Hrvatskog društva folklornih koreografa i voditelja Goran Knežević, koji će odabrati najuspješnije skupine za predstavljanje županije na Smotrama i festivalima više razine.

Veliko hvala roditeljima, jer bez njihove podrške ništa od ovoga ne bi bila stvarnost.

Na fotografijama pogledajte kako su prekrasni bili.

Komentari isključeni za Smotra dječjeg folklora Krapinsko-zagorske županije