Osnovano Kulturno-umjetničko društvo Belec

U Belcu je osnovano Kulturno-umjetničko društvo. Za predsjednicu je izabrana Martina Koledić, a članovi Upravnog odbora su Jurica Vukić, Verica Havoić, Milica Buden, Marija Hanžek, Željka Šaka, Zorica Škof, Željko Kurtanjek, Tomo Kuhar, Marija Bručić, Martina Vukić. U Nadzorni odbor izabrani su Verica Čarap, Ivanka Jaklić i Ana Hanžek. Rad društva bit će usmjeren na prikupljanje članova za pojedine sekcije i pronalaženje njihovih voditelja. Dogovoreno je da će prve nastupe KUD Belec imati u kolovozu i rujnu, s barem dvije sekcije, folklornom i pjevačkim zborom. U Financijskom planu vidljivo je kako će teško biti pronaći potrebna sredstva za rad, prije svega za plaćanje voditelja sekcija, za nabavu potrebne garderobe i instrumenata, pa je naglašeno kako bi svaka pomoć dobro došla. Uz ostalo odlučeno je da se društvo učlani u Zajednicu amaterskih kulturno umjetničkih udruga KZŽ. Osnivačka skupština, kojoj je prisustvovalo 60 članova, održana je u nedjelju u osnovnoj školi Belec, a osim samih članova, mještana Belca, osnivanje su podržali zamjenica gradonačelnika Jasenka Auguštan-Pentek, predsjednik Turističke zajednice grada Zlatara Vladimir Minđak te predstavnici udruga i škole.

Komentari isključeni za Osnovano Kulturno-umjetničko društvo Belec