KUD Belec,  Projekti

Održan 4. sastanak na projektu “Go, go, NGO!”

OAuthException: (#200) Missing Permissions

Od 13. do 16. kolovoza u Hotelu Opatija u Opatiji održan je 4. sastanak na projektu Go, go, NGO! Radi se o četvrtom od 6 sastanaka na projektu koji je spojio Zagorje i Opatiju, tj. KUD-ove i JLS-ove iz Zlatara (Belca), Lobora, Mača, Zlatar Bistrice, Konjščine i Opatije. Sastanak je svečano otvoren u četvrtak 13. kolovoza kada je održana početna prezentacija projekta uz panel diskusiju u temama projekta na kojoj su sudjelovali čelnici sudjelujućih JLS-ova. Na samom početku sve je prigodno pozdravio zamjenik gradonačelnika Grada Opatije, g. Fernard Kirigin, a govorili su i čelnici Grada Zlatara, Općine Mače i Općine Konjščina. Nakon radnog dijela sastanka, navečer u 21.00 sati na popularnoj Maloj ljetnoj pozornici održana je etno večer “FA “Zora”, KUD Belec i prijatelji” na kojoj su nastupili KUD-ovi koji sudjeluju na projektu. To je bilo prvo veće iskustvo članova KUD-a Belec u kojem su donedavno mogli samo sanjati i malo je bilo vjerojatno da će KUD koji postoji svega godinu dana imati tako veliki EU projekt na sebi te da će usred turističke sezone i velikog interesa za Malu pozornicu u Opatiji, biti sudionik i suorganizator jedne predivne etno večeri upravo u Opatiji. Idući dani projekta donijeli su pregršt predavanja i radionica na temu podrške udrugama od strane JLS-a te o aktivnosti mladih za uključenje u društveni život zajednice kroz savjete mladih i kroz udruge. Mladi su tu mogli čuti vrlo zanimljiva iskustva iz prve ruke od predstavnika i predsjednika FA “Zora”, Kulturnog fronta te Grada Opatije i Savjeta mladih Grada Opatije. Čelnici JLS-ova mogli su vidjeti i naučiti kako bi trebalo pristupiti mladima te kako pravilno podržavati udruge kroz javne natječaje (koji su ujedno i zakonska obveza JLS-ova). Osim novih znanja i iskustava, mladi su se i međusobno još bolje upoznali, umrežili te velikim dijelom napredovali u svojim znanjima, shvaćanjima i iskustvima, a ponajviše u motivaciji da svoj angažman u društvu nastave i dalje i uz još veće sudjelovanje. Upravo na ovom sastanku mnogi su shvatili važnost i veličinu ovog projekta te mogući utjecaj na zamjetno poboljšanje društvene situacije u našem kraju. Velika prednost projekta je ta što tu sudjeluju sudionici iz 5 susjednih JLS-ova što je dobar temelj da se buduće aktivnosti i dalje izrađuju zajednički, bilo kroz nastavak suradnje KUD-ova, bilo kroz suradnju koordinacije savjeta mladih koji se planiraju vrlo brzo osnovati u svim JLS-ovima. Službeni zaključci se još izrađuju te će po izradi biti objavljeni ovdje.

Komentari isključeni za Održan 4. sastanak na projektu “Go, go, NGO!”