Hajd’ u kolo, dječice!

OAuthException: (#200) Missing Permissions

Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta donijelo je odluku na temelju provedenog natječaja o dodjeli bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja djece i mladih u ovoj školskoj godini. Dodijeljeno je ukupno 8 milijuna 850 tisuća kuna, a među 128 odobrenih projekata jest i Kulturno umjetničko društvo Belec kojem je odobreno 50 tisuća kuna za provedbu projekta “Hajd’ u kolo, dječice!” voditeljice Ines Bručić. Nositelj je projekta KUD Belec, a partner OŠ Belec. Kroz povezivanje udruge i škole želimo potaknuti učenike na izvanškolske aktivnosti, pogotovo jer je u malom mjestu kao što je Belec oskudna ponuda sadržaja za djecu. Cilj je projekta kroz razne radionice upoznati djecu s tradicijom i kulturom Zagorja te ih zainteresirati za sudjelovanje u radu KUD-a i za osnivanje starije dječje folklorne sekcije.

Projekt je dijelom nastao kao rezultat suradnje KUD-a Belca, KUD-a Općine Konjščine i Grada Zlatara, dosadašnjih sudionika projekta NGo! te OŠ Belec u kojoj su se odvijale brojne aktivnosti projekta NGo!. U nedjelju 20. studenog novi projekt “Hajd’ u kolo, dječice!” službeno je najavljen i predstavljen. Tom prilikom sudionici NGo! projekta dobili su priznanja za svoj angažman na projektu. Također, u neformalnom dijelu sastanka odlučeno je da će se izraditi i posebna bisernica, tradicionalni instrument sa simboličnom ulogom koji bi predstavljao trajan simbol i kreativno, ali semantičko sjećanje na projekt NGo!. Bisernica bi predstavljala i svaki idući projekt koji će se prenositi s voditelja jednog projekta na voditelja drugog i tako u budućnost.

“Fala Bogu gotovo je… fala Bogu počelo je!”

15129687_1835896973360296_7931991197046297990_o

Komentari isključeni za Hajd’ u kolo, dječice!