4. Dan KUD-a Belec

U subotu 14. travnja 2018. godine, s velikim osmjehom na licu, proslavili smo naš 4. rođendan. S početkom u 20 sati okupljenu publiku uveseljavale su sve sekcije KUD-a Belec (dječja sekcija, tamburaška sekcija, folklorna sekcija i sekcija folklornog pjevanja), dok je etno sekcije bila zaslužna za prigodnu izložbu na Danu otvorenih vrata u prostorijama KUD-a. Četvrti po redu Dan KUD-a uveličali su gosti iz Budinščine, Glazbena družina “Franjo Dugan”, koju ovim putem pozdravljamo i zahvaljujemo na prekrasnom nastupu.

Na kraju programa sve prisutne  pozdravila je predsjednica KUD-a  Martina Koledić te zahvalila svima koji  su pomagali unatrag četiri godine. Posebno je zahvalila Gradu Zlataru, na čijem je natječaju za udruge KUD Belec osvojio sredstva za provođenje projekta “KUD Belec i prijatelji”. Prisutnima se obratio i izrazio iskrene čestitke predstavnik Grada, gosp. Krunoslav Klancir predsjednik Gradskog vijeća.

U ove četiri godine ostvarile su nam se mnoge želje – naše aktivnosti provode članovi koji se izražavaju kroz kulturni amaterizam, pjevanje, ples, glazbu, djeca uče razne zaboravljene tehnike na radionicama, provodimo probe sa djecom u prirodi i razvijamo njihovu kreativnost izražavanja, pripremamo se za razne nastupe i natjecanja, a tijekom godine, kroz gostovanja na raznim manifestacijama, upoznajemo kulturu drugih krajeva Hrvatske, surađujemo s drugim udrugama i volimo kulturno djelovati i biti čuvari naše baštine.

Komentari isključeni za 4. Dan KUD-a Belec