Bila nam je velika čast odazvati se na poziv na koncert “Tričetvrt stoljeća” kojim se obilježava 75 godina rada i postojanja Centra za tradicijsku kulturnu baštinu, nekadašnje Posudionice i radionice narodnih nošnji.

Koncert se sastojao od 13 glazbeno-scenskih točaka na kojima su nastupili neki od najpoznatijih i najboljih folklornih i etno društava:
FA Zagreb-Markovac
FA SKUD-a “Ivan Goran Kovačić”
ZFA dr. Ivana Ivančana
Dječja skupina FA “Sesvetska Sela”
ŽVA “Zwizde”
Folklorelektro feat. Zwizde, Zagreb
MVS “Sinovi Atara”
VA “Harmonija Disonance”
VA “Čipkice”
KUD “Preporod” Dugo Selo
KUD „Žepče“, Zagreb
tamburaški sastav KUD-a “Veseli Prigorci” Jesenovec

i KUD Belec i Anita Huđek.

Koncert je održan 26.studenoga 2023. godine, a tamburaši KUD-a Belec su, osim samostalnog nastupa, popratili nastup pjevačice i plesačice Folklornog ansambla LADO, Anite Huđek.

Ovo nije prva suradnja KUD-a Belec i Anite Huđek. Anita je nastupila kao gošća na jednom od naših novogodišnjih koncerata i upravo su taj njezin nastup članovi Centra za tradicijsku kulturnu baštinu željeli vidjeti na svojem obljetničkom koncertu.

Sminku koncerta možete vidjeti na poveznici: https://youtu.be/7on62m8TKRc?si=Dhmvbzcblm_JnaL9

Komentari isključeni za KUD Belec na proslavi 75 godina rada i postojanja Centra za tradicijsku kulturnu baštinu među uglednim društvom