Mali istraživači

U sklopu projekta Mala škola dječjeg folklora “Hajd’ u kolo, dječice!” kojeg KUD Belec provodi u partnerstvu sa OŠ Belec, jedna od provedenih aktivnosti bila je sudjelovanje djece u istraživanju belečke tradicije.

Sudionicima projekta podijeljeni su zadaci pronaći stare zaboravljene predmete i fotografije te istražiti sa svojim starijim članovima obitelji priče koje su vezane za te predmete te ih ispričati ostalim sudionicima projekta.

Na ovaj način naši mali članovi KUD-a postali su istraživači, a očekivani rezultati bili su prikupljanje materijalnog i nematerijalnog kulturnog blaga belečkog područja.

Zainteresiranost djece i priče koje su im ispričali njihovi djedovi i bake privukle su pažnju i ostale djece te smo sigurni da će se radionice ovakvog tipa održavati i dalje.

Fotografije pogledajte na linku

Komentari isključeni za Mali istraživači