Sukladno planiranim aktivnostima, sudionici projekta Mala škola dječjeg folklora “Hajd’ u kolo, dječice!”, sudjelovali su na manifestaciji Tak se negda pri nami delale u organizaciji udruge Gotali iz Gotalovca.

Uz brojne prikaze starih običaja i zanata, svoj su kutak dobila i djeca. Igre koje su naučili tijekom trajanja projekta odlučili su prikazati posjetiteljima ove manifestacije. Tijekom popodneva održana su natjecanja u raznim disciplinama poput skakanja u vreći, voženja “tački”, pajcanja, prenošenja jabuka… Bilo je veliko veselje vidjeti kako su baš te starinske igre na sebe navukle osmijehe posjetitelja te da su i djeca iz drugih udruga poželjela odigrati neke od igara zajedno s nama. Za sudjelovanje u svim disciplinama djeca su mogla osvojiti diplome i medalje. Starija skupina djece prikazala se pak nastupom u kulturno umjetničkom programu tamburaškim izvedbama skladbi Rukavice i Sve ptičice zapjevale, gdje su nastup pjevno podržale članice srednje skupine dječje folklorne sekcije.

Osim sudionika projekta, na manifestaciji se predstavila i etno sekcija KUD-a Belec, tradicionalno, sa prikazom faldanja nošnji.

Hvala organizatoru na pozivu i ugodno provedenom danu u Gotalovcu.

Više fotografija možete vidjeti na linku

Komentari isključeni za Mala škola dječjeg folklora “Hajd’ u kolo, dječice!” na manifestaciji “Tak se negda pri nami delale”