Panoramska fotografija koja predstavlja pogled na Belec pobjednik je trećeg kruga foto natječaja “Bajka na dlanu” prema glasovima publike. Iako je kategorija stručnog žirija mnogo značajnija, ponosni smo što se naša fotografija na bilo koji način našla među dobitnicima jer je osnovni razlog prijave na natječaj bila promoviranje Belca i belečkog kraja. Možda naizgled “bezvezan” razlog za prijavu, pokazalo se na kraju da je taj razlog itekako važan jer mnogi ljudi iz županije pa i šire nikada nisu bili u Belcu i ne znaju što to sve u Belcu imamo, o čemu pogotovo svjedoči i činjenica da neki ljudi i dalje pokušavaju osporiti fotografiju tvrdeći da ta fotografija ne pokazuje Belec već neko drugo mjesto.

Fotografija je nastala 18. listopada ove godine sasvim slučajno. Autor fotografije je Nikola Kadoić, a fotografija je snimljena u selu Znož s pedesetak metara visine od najviše točke Znoža. Nakon kratkih konzultacija u KUD-u, fotografija je prijavljena na foto natječaj za KUD Belec.

Ukupno su prijavljene dvije, dosta slične fotografije te na opće veselje belečkih kudovaca obje fotografije su ušle u uži izbor kako bi publika mogla za njih glasati. U konačnici jedna je fotografija završila na prvom, a druga na trećem mjestu, a nakon završetka glasovanja druga fotografija je povučena s natjecanja kako bi treću nagradu mogli osvojiti autori četvrto plasirane fotografije po izboru publike. Originalna (kriva) pretpostavka je i bila da će samo jedna fotografija ući u uži izbor, ali na kraju su se našle dvije pa je po završetku natječaja druga fotografija povučena.

Nadamo se da će fotografija pomoći u prepoznatljivosti belečkog kraja i vjerujemo da će biti dobar promotor bogate materijalne i nematerijalne kulturne baštine ovog kraja, ali i aktivnosti Kulturno umjetničkog društva Belec. Dok poneki ljudi omaškom miješaju ovaj kraj s nekim drugim mjestom, sigurno je da promoviranje na ovakav način ima smisla u početnim fazama djelovanja KUD-a.

Zahvaljujemo svima koji su glasali za bilo koju od naših fotografija, a i onima koji su htjeli, ali nisu uspjeli radi tehničkih poteškoća.

Svečana dodjela nagrada bit će u četvrtak u 18. sati u hotelu Bluesun, a nagradu će za KUD preuzeti članovi Upravnog odbora KUD-a.

Komentari isključeni za Belečka panorama pobjednik 3. kruga foto natječaja “Bajka na dlanu” po glasovima publike