Belec,  Etno sekcija,  Folklorna sekcija,  KUD Belec,  Tamburaška sekcija

Tak se negda pri nami delale 2015

Jučer, 27. srpnja, KUD Belec gostovao je kod susjedne etno udruge Gotali iz Gotalovca sudjelujući u priredbi Tak se negda pri nami delale. KUD Belec gostovao je u dva dijela manifestacije: u prvom dijelu – prikazima starih zagorskih običaja kak se negda pri nama delalo, te u drugom dijelu – kulturno umjetničkom programu. Kod prikaza starih zagorskih običaja članice naše etno sekcije pokazale su postupak faldanja. U kulturno umjetničkom programu nastupile su tamburaška i folklorna sekcija KUD-a Belec koja je još jednom izvela svoju Maričku prije njezinog najdaljeg gostovanja, u Opatiji.

U Gotalovcu se okupio veliki broj ljudi iz okolice i šire pa čak i iz Slovenije. Među gostima isticala se i velika grupa ljudi iz Belca koji su na spomen imena našeg KUD-a uvijek ponosno i srdačno zapljeskali. Zahvaljujemo našim najglasnijim “navijačima”. Zahvaljujemo i domaćinu na pozivu, na izvrsnoj organizaciji i gostoprimstvu. Nadamo se da će i naši gradski oci (i majke) krenuti putem njihovih općinara i konačno početi ozbiljnije podržavati kulturno umjetničke manifestacije u gradu.

Komentari isključeni za Tak se negda pri nami delale 2015