“Ako je Zlatar ogrlica s 19 bisera, vi ste onda najveći biser”

Jučer, 12. travnja 2015. godine, u Vatrogasnom domu u Belcu održana je svečanost proslave 1. Dana Kulturno umjetničkog društva Belec. Program su otvorili članovi sekcije folklornog pjevanja i tamburaške sekcije KUD-a Belec pod vodstvom g. Roberta Mihovilića te izveli skladbu Dobar večer, dobri ljudi. U ime domaćina, sve prisutne je pozdravila predsjednica KUD-a Belec, Martina Koledić te je potom prikazan video isječak s najznačajnijim momentima u radu KUD-a Belec u prošloj godini.

Pozornicu su potom popunili članovi dječje folklorne sekcije koji su, pod vodstvom voditeljice gđe. Lucije Grobelšek, izveli tri pjesme: Mali bratec Ivo, Pi, pi pi i Srebrna kola. Potom je nastupila folklorna sekcija KUD-a Belec pod vodstvom voditelja g. Gorana Škrleca, koja je izvela koreografiju gđe Anite Petanjek Macan Plesovi Zagorja. Članice Ženskog vokalnog sastava Kušlec KUD-a Konjšćina izvele su 4 skladbe: Oj ti bela zorjaŽeteliceGrad se beli, i Lehku noć. Nakon njih nastupili su članovi i članice tamburaške sekcije KUD-a domaćina izvevši dvije skladbe: Rukavice i Slavujev poj. Članovi KUD-a Lobor su nastupili s dvije folklorne sekcije koje su pratili članovi tamburaške sekcije KUD-a Lobor te su izveli 2 koreografije: Posavina i Zagorje, a vodili su ih gđica Katarina Sente i g. Damir Mumlek. Pozornicu su popunili članovi dramsko-literarne sekcije KUD-a Belec pod vodstvo učiteljice gđe Mirjane Bobinec koji su izveli igrokaz Sousede. Potom je bilo riječi o projektu Go, go, NGO! koji se sufinancira sredstvima Europske komisije preko programa Erasmus +, a provodi se pod okriljem novoutemeljene projektne sekcije KUD-a Belec. U tom dijelu gosti su, barem preko video poziva mogli upoznati predstavnike partnerske organizacije na projektu, Muzeja Županije Gorj iz Rumunjske. Prigodno su potom podijeljeni i promotivni materijali (majce i blokovi). Nakon edukativnog dijela, vratili smo se kulturno umjetničkom programu i nastupili su članovi odrasle folklorne skupine KUD-a Gaj iz Mača pod vodstvo voditeljice gđe Maje Šćuric koji su izveli 4 skladbe: Dobar večer tvom stanu, Dobar danek, Ružmarin je lepi cvijet i Diva Marica. Poslije njih su nastupili  i zadnji gosti u programu, članovi puhačkog orkestra KUD-a Kaj iz Zlatar Bistrice u kojem aktivno sudjeluje i nekoliko članova KUD-a Belec. Izveli su skladbe Heal the world, Zorica i Ta tvoja barka mala. Orilo se glasno cijelom dvoranom DVD-a Belec, emocije su bile na vrhuncu, a gromoglasni pljesak pozitivno utjecao na izvođače koji su za nagradu ponovno izveli Zoricu uz koju je publika i zapjevala. Na samom kraju kulturno umjetničkog programa ponovno je nastupila sekcija folklornog pjevanja KUD-a Belec koja je i otvorila program te izvela prigodnu skladbu Svećica dogarja.

Potom se okupljenima obratio gradonačelnik Grada Zlatara g. Stanko Majdak koji je pod dojmom pohvalio rad društva, brzi napredak i zatražio još jedan gromoglasan pljesak za sve izvođače. U svom govoru je istaknuo da, ako je Zlatar jedna biserna ogrlica s 19 bisera, onda je Belec najveći biser. Za svoj dojmljiv govor, zaradio je gromoglasan pljesak oduševljene publike.

Predsjednica KUD-a je u ime svih članova zahvalila svima koji su omogućili da se ova proslava realizira na ovaj način te izvođačima poklonila simbolične poklone. Posebno smo zahvalni g. Darku Drnetiću na ozvučenju.

Dvorana DVD-a je bila u potpunosti popunjena, a publika je pozitivno reagirala na svaki nastup dugo aplaudirajući svakoj izvedbi.

Nakon službenog programa svi okupljeni su bili pozvani na druženje koje se nastavilo dugo u noć. Pohvale za program i realizaciju su dolazile sa svih strana, od znanih i neznanih. Osjetilo se zadovoljstvo i oduševljenje svih prisutnih.

Kak po letu, tak po zimi! Živeli!

Komentari isključeni za “Ako je Zlatar ogrlica s 19 bisera, vi ste onda najveći biser”