KUD Belec,  Projekti

Go, go, NGO! na konferenciji MIPRO 2016

Ovog tjedna, od 30. svibnja do 03. lipnja održan je najveći nekomercijalni informacijsko-komunikacijski skup, ne samo u Hrvatskoj već i u ovom dijelu Europe. Radi se o međunarodnom skupu za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku koji se ove godine održao po 39. put u Opatiji u kongresnom centru Grand hotela Adriatic i Hotela Admiral.

U sklopu skupa, unutar savjetovanja “Digitalna ekonomija i uprava, lokalna uprava, javni servisi” bio je prezentiran rad “ICT technologies and structured dialogue: experience of “Go, go, NGO!” project” koji je povezan s projektom KUD-a Belec “Go, go, NGO!”. Rad sadrži kratki opis metodologije projekta koja je poopćena u metodologiju za podizanje razine strukturiranog dijaloga u jedinicama lokalnih samouprava (prije svega u općinama i u manjim gradovima) te doprinos ICT-a strukturiranom dijalogu. Ovo je jedan neplanirani, ali izuzetno vrijedan rezultat projekta NGo! na kojeg možemo biti itekako ponosni. Rad je dostupan u Zborniku radova na webu MIPRO-a zajedno s ostalim radovima, a može ga se preuzeti i sa sljedećeg linka.

Nikola Kadoić – ICT technologies and structured dialogue: experience of “Go, go, NGO!” project

Prezentacija rada održana je u srijedu u Grand Hotelu Adriatic, a posjeta Opatiji iskorištena je i za sastanke sa sudionicima projekta “Go, go, NGO!” iz Opatije, a to su Grad Opatija, FA Zora i Savjet mladih Grada Opatije koji su bili uključeni u četvrti od ukupno šest sastanaka održanih na projektu kada je održana i manifestacija “FA Zora, KUD Belec i prijatelji” na poznatoj Maloj ljetnoj pozornici u Opatiji.

Ovom prilikom su na sastancima sudionicima iz Opatije dodijeljene zahvalnice za sudjelovanje na projektu – zahvalnice za organizacije (Grad Opatija, FA Zora, Savjet mladih Grada Opatije) te zahvalnice za pojedince (Fernardo Kirigin, zamjenik gradonačelnika Grada Opatije; Danijel Jerman, pročelnik Upravnog odjela za financije i društvene djelatnosti; Mr. sc. Zlata Torbarina, voditeljica Odsjeka za društvene djelatnosti; Marta Berčić, viša stručna suradnica za odgoj i obrazovanje i Andrea Brumnjak, stručna suradnica u Odsjeku za društvene djelatnosti; Ivan Cerovac, Niccol Heraković i Anamarija Martinčić, članovi Savjeta mladih Grada Opatije i Udruge Kulturni front; te Bernard Kuzmić, predsjednik FA Zora i Gabrijel Funarić, stručni voditelj Zore). U opuštenoj atmosferi prisjetili smo se nekih dijelova projekta, izazova, problema, komičnih scena i dobro nasmijali.

Projekt “Go, go, NGO!” završio je 16. svibnja, a ovih dana odrađuju se sljedeće aktivnosti: izrađuje se završno izvješće i monografija projekta, a nedavno je snimljena i studijska verzija himne projekta. Sve navedeno izaći će na svjetlo dana po završetku evaluacije završnog izvješća.

Komentari isključeni za Go, go, NGO! na konferenciji MIPRO 2016