KUD Belec u Mariji Bistrici

Danas, 12. srpnja, KUD Belec je gostovao i hodočastio u Mariji Bistrici. Sve je počelo nastupom na Trgu pape Ivana Pavla II gdje su nastupile tri sekcije KUD-a Belec: folklorna sekcija, sekcija folklornog pjevanja i tamburaška sekcija. Izveli su redom:

• Sekcija folklornog pjevanja – Svećica dogarja,
  • Tamburaška sekcija – Slavujev poj,
  • Folklorna i tamburaška sekcija – Koreografija Zagorje (Marička),
  • Tamburaška sekcija – Zagorski drmeši.

Nakon što su odradili nastupe te fotografiranje, članovi KUD-a pridružili su se misi u crkvi blaženog Alojzija Stepinca na otvorenom gdje su ponosno i ponizno ispred oltara sudjelovali u molitvi, a potom i u prinošenju darova Kristu. S njima sjedili su i supružnici koji su nedavno proživjeli 60 godina braka te su na tome zahvalili Bogu.

Među članovima KUD-a osjetio se ponos zbog aktivnog sudjelovanja u misnom slavlju, a riječi propovijedi rektora Korena malo koga su ostavila ravnodušnim. Nadamo se da će hodočašće u Mariju Bistricu postati redovna aktivnost KUD-a Belec.

Komentari isključeni za KUD Belec u Mariji Bistrici