Najava 2. sastanka na projektu “Go, go, NGO!”

Od petka do nedjelje u OŠ Belec odvija se drugi od šest sastanaka na projektu “Go, go, NGO!” koji je sufinanciran sredstvima Europske komisije preko programa Erasmus+. Teme koje će biti pokrivene drugim trodnevnim sastankom su: evaluacija zaključaka prvog sastanka, tj. generiranih ideja čijim implementacijama se nastoji postići viša razina strukturiranog dijaloga u sudjelujućim jedinicama lokalnih samouprava te bolja i pravednija podrška udrugama u tim JLS-ima; učenje o tehnikama za analizu problema (logička matrica, problemsko stablo i PrOACT) te implementacija tehnika na praktičnim problemima; definiranje strateških ciljeva JLS-ova u pogledu NGO-ova. Tehnike kojima će teme biti obrađene uključuju debate, parlaonice, predavanje, rad u grupama, prezentacije i kreativne igre.

Najvažniji dio sastanka je izbor ideja za unaprjeđenje strukturiranog dijaloga i podrške udrugama od strane JLS koje će se implementirati za vrijeme trajanja projekta. Izbor će se vršiti između generiranih ideja na prvom sastanku, a koje su popisane u dokumentu zaključaka prvog sastanka.

SAŽETAK I ZAKLJUČCI PRVOG SASTANKA NA PROJEKTU „GO, GO, NGO!“ ODRŽANOG U OŠ BELEC 10., 11. I 12. TRAVNJA 2015. GODINE

Na sastanku će sudjelovati predstavnici i načelnici svih sudjelujućih jedinica lokalnih samouprava, predsjednici i predstavnici sudjelujućih KUD-ova te mladi članovi KUD-ova i udruga iz tih jedinica lokalnih samouprava.

Komentari isključeni za Najava 2. sastanka na projektu “Go, go, NGO!”