Belec,  Projekti

Najava zadnjeg sastanka na projektu “Go, go, NGO!”

08. i 09. travnja ove godine održat će se zadnji sastanak na projektu “Go, go, NGO!”. To je ukupno šesti sastanak projekta, prvenstveno evaluacijski u smislu analize odrađenih aktivnosti i postignutih rezultata. Projekt je započeo prije otprilike godinu dana, a pred pedesetak mladih sudionika i donositelja odluka bili su veliki izazovi i ciljevi. Globalni cilj projekta je povećanje razine strukturiranog dijaloga u jedinicama lokalnih samouprava koje sudjeluju na projektu, a to su: Općina Mače, Općina Konjščina, Općina Zlatar Bistrica, Općina Lobor i Grad Zlatar. Konkretnije, cilj se postiže kroz realizaciju podciljeva: povećanje podrške NGO sektoru od strane JLS-a, povećanje motiviranosti mladih za uključenje u društveni život zajednice te promocija teze da se socijalna inteligencija i kreativnost mogu povećati kroz sudjelovanje u kulturnim udrugama.
kajkavske

Zanimljivo, metodologija projekta prihvaćena je i kao znanstveni doprinos i bit će objavljena u zborniku međunarodne znanstvene konferencije MIPRO 2016 koja se održava u lipnju ove godine. Ona se temelji na dvostrukom Demingovom krugu i sustavu upravljanju kvalitete – Balanced scorecardu. Metode koje su dio metodologije bile su implementirane kroz sve sastanke projekta. Poopćeno, za gore navedene ciljeve projekta tražile su se aktivnosti koje doprinose njihovu ostvarenju. Ukupno je takvih aktivnosti bilo tridesetak. Te aktivnosti su kreirali sudionici projekta na radionicama, ili su ih predložili sudionici projekta kao dobre prakse iz Rumunjske, Opatije ili drugih JLS-a.

Donositelji odluka iz 5 JLS-a, svaki za svoju općinu izabrali su onoliko aktivnosti koliko, u skladu sa svojim resursima, mogu i žele implementirati u praksi za vrijeme do ovog, zadnjeg sastanka projekta. Zbog toga će prvog dana projekta biti prezentirano kako je svaka od aktivnosti koju je svaki načelnik izabrao za provođenje, implementirana u praksi te će se kvantitativnom metodom izračunati ostvarenje implementacije svake odluke.

Nakon toga slijedi panel diskusija i analiza projekta – čime smo na projektu bili zadovoljni, a čime nismo, a potom i mala provjera znanja o naučenom gradivu.

U subotu je analiza vlastitog napretka na projektu, dojmova te planova za nove aktivnoste; i dogovor oko pripreme tekstova i fotografija za brošuru projekta. U 18.00 slijedi kulturno umjetnički program u kojem će se između ostalog i diseminirati aktivnosti projekta.  Na sastanku će prisustvovati i gosti iz Rumunjske, predstavnici partnerske organizacije na projektu.

majca_mala

Komentari isključeni za Najava zadnjeg sastanka na projektu “Go, go, NGO!”