Belec,  Dječja folklorna sekcija,  Etno sekcija,  Folklorna sekcija,  KUD Belec,  OŠ Belec,  Projekti,  Sekcija folklornog pjevanja,  Tamburaška sekcija,  Vokalno-instrumentalni sastav

OAuthException: (#200) Missing PermissionsOAuthException: (#200) Missing Permissions

Prigodnim kulturno umjetničkim programom jučer je u Vatrogasnom domu u Belcu proslavljen 2. dan KUD-a Belec. U programu su nastupile sekcije KUD-a Belec – folklorna sekcija, dječja folklorna sekcija, tamburaška sekcija, sekcija folklornog pjevanja, a u pripremnom dijelu, tokom i nakon proslave vrlo aktivna je bila i etno sekcija KUD-a Belec. Pjevači su se predstavili sa skladbama “Igrajte nam mužikaši” (uz pratnju tamburaša) i “Jankić je dojahal”. Djeca su otplesala i otpjevala svoju koreografiju “Pasel sam pasel”, folklorna sekcija je uz pratnju tamburaša otplesala izvela koreografiju plesova Hrvatskog zagorja, a tamburaši su samostalno izveli “Polku drmeš” i “Slavujev poj”. Svojim izvedbama iznenadili su okupljenu publiku koja je bila impresionirana napretkom u umjetničkom smislu s obzirom na kratko vrijeme postojanja.

U programu su nastupili i gosti: KUD Tančec iz Jalševca Nartskog i KUD “Seljačka sloga” iz Kutine. Članovi Tančeca herojskim izvedbama “Lepi Juro”, “Ivanjčice pod starim majkama”, “Igrajte nam mužikaši” i “Letovanić”, a potom plesnom koreografijom “Kolo iz Ražanca” također su oduševili publiku. Ajmo “opa” … “oPA, … oPA, … oPA”. Članovi Seljačke sloge i više nego složno izveli su pjesme “Majka mari kose plela”, “Izvor voda izvirala” i “Lipa” te plesne koreografije: „U dragana kola okovana“ i „Moslavačka polka i drmeš“. Predvodila ih je vrlo aktivna baka Mara koja je svojom karizmom, pozitivom, iskrenošću, ali i milim bakinim pogledom i osmijehom “kupila” apsolutno svakog u publici.

Predsjednica KUD-a Belec zahvalila je svim sudionicima programa, a sudionici su zahvalili na pozivu i zaželjeli uspješnu budući suradnju. Sudionicima su se obratili i prisutni načelnik Općine Mače, g. Stjepan Sokolić koji je posebno pohvalio rad KUD-a na pomlatku, te gradonačelnik Grada Zlatara koji je pohvalio rad KUD-a te obećao pomoć KUD-u.

Na samom kraju svi izvođači zajedno izveli su “Igrajte nam mužikaši”, a sasvim neplanirano baka Mara povela je  okupljeno mnoštvo od stotinjak izvođača i još više publike te inicirala izvođenje još jedne pjesme – “Oj, mladosti moja”. To je bio i vrhunac glazbenog delirijuma u kojem nitko nije ostao ravnodušan. Nakratko su svi poslani u sasvim jednu drugu dimenziju i novi svijet u kojem vlada glazba koja je rješenje svakog problema. “Što će u državi biti bolja glazba, to će biti bolja i država!” [Platon: Država].

Nakon cjelokupnog programa, gosti i izvožđači ostali su se družiti do dugo u noć. Pjevalo se, plesalo, razgovaralo, planiralo. Tko zna što nas sve još čeka u budućnosti!?

slika2

Dan KUD-a održan je i u svijetlu šestog sastanka na projektu Go, go, NGO! koji je sufinanciran sredstvima Europske komisije preko programa Erasmus+. Aktivnosti tog šestog, ali i zadnjeg sastanka projekta održane su u petak i u subotu. U petak su u gradskoj vijećnici Grada Zlatara održane evaluacije odluka čelnika jedinica lokalnih samouprava o provedbi izabranih aktivnosti projekta iz rujna ove godine. Svoje izvještaje su prezentirali: Sandra Petreković (KUD Belec) i Stanko Majdak (gradonačelnik Grada Zlatara), Monika Sedak (KUD “Ljudevit Gaj” Mače) i Stjepan Sokolić (načelnik Općine Mače), Larisa Bekina (KUEU “Kaj” Zlatar Bistrica) i Josip Ozimec (pročelnik upravnog odjela Općine Zlatar Bistrica), Mirko Krznar (načelnik Općine Konjščina) i Ines Bručić/Marina Jelenčić (KUD Općine Konjšćina), Nikol Kostanjevečki (KUD Lobor) i Božidar Markuš (načelnik Općine Lobor). Potom je uslijedila diskusija vezana uz teme projekta, a također vezano i uz zadovoljstvo odrađenim aktivnostima na projektu. Na samom kraju programa u petak, uslijedila je kviz provjera znanja. U subotu su u projektnom smislu održane osobne analize napretka na projektu – što je tko naučio, kako je napredovao i slično. Osobne impresije svakog sudionika bit će dio brošure projekta. Na ovom sastanku su sudjelovali i gosti iz Rumunjske koji su također naveli svoje impresije. Potom je održano gostovanje na Radio Zlataru. Navečer su sudionici prisustvovali već spomenutom kulturno umjetničkom programu unutar kojeg je bio predstavljen projekt, a gosti iz Rumunjske predstavili su rumunjsku tradicionalnu narodnu nošnju koje su nosile gošće Elena i Mirela. Oni su također dobili zahvalnice za sveukupni doprinos i sudjelovanje na projektu. Vidno dirnuta, predstavnica rumunjske grupe Mihaela emotivno je zahvalila na svemu i zaželjela novu suradnju KUD-a i Gorja.

Budite i dalje s nama!

Komentari isključeni za “Što će u državi biti bolja glazba, to će biti bolja i država!” [Platon: Država]