Održan drugi sastanak na projektu Go, go, NGO!

Od petka 19. do nedjelje 21. lipnja održan je drugi od šest sastanka na projektu „Go, go, NGO!“. Nakon što su na prvom sastanku identificirane ideje za poboljšanje situacije po pitanju strukturiranog dijaloga u sudjelujućim općinama te ideje za poboljšanje podrške udrugama od strane JLS-a, na drugom sastanku uslijedio je težak posao evaluacije svih generiranih ideja na način da se svaka od njih vrlo detaljno razmotri, da se za svaku od njih analiziraju resursi potrebni za njezinu implementaciju kao i zakonske mogućnosti za implementaciju. Na sastanku su i ovaj put sudjelovali mladi predstavnici KUD-ova iz okolice te drugih udruga, čelnici sudjelujućih općina sa svojim asistentima ili pročelnicima te predsjednici KUD-ova.

Posao se radio u grupama prema općinama iz kojih dolaze sudionici. Mladi sudionici su aktivnim dijalogom i argumentiranom diskusijom, uz pomoć svojih predsjednika KUD-ova „branili“ generirane ideje. Donositelji odluka su također argumentirali svoja stajališta. Direktnim dijalogom došlo je i do boljeg međusobnog razumijevanja, a nerijetko i do promjene prethodnog mišljenja o drugoj strani. Za svaku ideju su obje grupe, NGO i JLS, procjenjivali u kojoj mjeri bi eventualna implementacija ideje doprinijela boljem strukturiranom dijalogu ili boljoj podršci udrugama od strane jedinica lokalnih samouprava. Također, raspravljalo se i o strateškim ciljevima jedinica lokalnih samouprava s obzirom na željeni rad i razvoj udruga.

Osim ove teme, unutar drugog sastanka, na sastanku smo se bavili i problemima udruga koji su bili analizirani naučenim tehnikama za analizu problema gdje je svaki KUD održao prezentaciju o svojem radu, ciljevima, problemima, uspjesima, pri čemu je došlo do razmjene informacija i međusobnog učenja. Međunarodni partner na projektu, predstavnici županijskog muzeja Alexandru Stefulescu iz Gorja dali su svoj osvrt na generirane ideje i smjernice za argumentaciju važnosti implementacije pojedinih ideja.

U tijeku je izrada dokumenta sa zaključcima drugog sastanka koji će sadržavati sve prihvaćene ideje po svakoj od JLS koje će se (bi se trebale) implementirati do kraja projekta.

Komentari isključeni za Održan drugi sastanak na projektu Go, go, NGO!