Tamburaši KUD-a Belec na 19. Smotri tamburaškog stvaralaštva KZŽ

31. svibnja 2015. naši malobrojni, ali i ne manje hrabri tamburaši, nastupili su na XIX. Smotri tamburaških orkestara i sastava Krapinsko-zagorske županije, održanoj u Domu kulture Zlatar Bistrica.

Organizator smotre je Zajednica amaterskih kulturno-umjetničkih udruga Krapinsko-zagorske Županije, a domaćin KUD “Kaj“ Zlatar Bistrica.

Na smotri je sudjelovalo sedam kulturno umjetničkih društava i to: KUD „KAJ“, Zlatar Bistrica; KUD „Lovro Ježek“, Marija Bistrica; KUD „Mihovljan“, Mihovljan; KUD „Horvatska“, V.Horvatska; KUD „Lobor“, Lobor; KUD „Pregrada“, Pregrada i KUD Belec, Belec, a selektor smotre bio je g. Ivan Potočnik.

Naši tamburaši su se predstavili u kategoriji tamburaških sastava, s dvije skladbe: Rukavice/Narodna/Robert Mihovilić i Pjesme i plesovi Hrvatskog zagorja/Narodna/Robert Mihovilić, pod vodstvom dirigenta g. Roberta Mihovilića.

Iako je struka odlučila da naši tamburaši u svojoj kategoriji na prolaze na državnu smotru, pohvalili su napravljeno i postignuto u ovih tek godinu dana našeg djelovanja, što je samo potvrdilo da smo na dobrom putu.

Zahvaljujemo organizatoru i domaćinu smotre, i čestitamo svim sudionicima na predivnim nastupima.

Bila nam je čast dijeliti pozornicu sa KUD-ovima koji djeluju i sviraju već puno godina, za nas je ovo bilo jedno veliko i predivno iskustvo, i nadamo se da ćemo sudjelovati na još puno smotri i s puno više članova.

Ovom prilikom pozivamo sve zainteresirane za sviranje u tamburašima, da nam se slobodno pridruže!

Kako nam je bilo u nedjelju, pogledajte na slikama.

Komentari isključeni za Tamburaši KUD-a Belec na 19. Smotri tamburaškog stvaralaštva KZŽ