Zagorski sekstet KUD-a Belec na svom prvom festivalu

Naš vokalno-instrumentalni sastav, radnog naziva Zagorski sekstet KUD-a Belec, nastupio je na svom prvom festivalu. U nedjelju 05. 07. kod planinarskog doma HPD-a Belecgrad, održan je prvi festival Planinarska pjesmarica u organizaciji planinarskog ansambla Go-Re-Mi HPD-a  Zagreb Matica  i HPD-a Belecgrad. Festival je bio revijalnog karaktera. U opuštenoj atmosferi, i prekrasnom ambijentu, sekstet je izveo dvije skladbe zagorskog narječja. Jedna od njih je bila i Pjesma Belcu, za koju je tekst napisao Dragutin Furda, glazbu Jurica Vukić, a aranžman Miroslav Sente. Ova pjesma će tokom mjeseca dobiti i svoju studijsku verziju pa će je biti moguće poslušati na našoj web stranici, raznim društvenim mrežama i radiovalovima radio postaja diljem svijeta.

Za potrebe festivala, sastavu je svojim pjevanjem pomogla gđa Ines Bručić, članica ŽVS-a Kušlec iz KUD-a Općine Konjšćina, s kojim KUD Belec ima odličnu suradnju. Ovim putem zahvaljujemo Ines na pomoći i vjerujemo u daljnju suradnju. Također,  zahvaljujemo svima koji su došli podržati nastup našeg vokalnog sastava.

Vidimo se uskoro na službenoj premijeri Pjesme Belcu koju najavljujemo za prvu polovicu kolovoza!

Planinarski pozdrav s južnih obronka Ivanščice.

Komentari isključeni za Zagorski sekstet KUD-a Belec na svom prvom festivalu