Belec,  Dječja folklorna sekcija,  KUD Belec,  Sekcija folklornog pjevanja,  Tamburaška sekcija,  Vokalno-instrumentalni sastav

Aktivan srpanjski vikend KUD-a Belec

Protekli vikend bio je vrlo aktivan i veseo za naše članove,  ali i njihove obitelji. U petak, 01.07.2016.g, sekcija folklornog pjevanja nastupila je na „XII. dani folklora i zabave – Laz 2016“. Na „XII. večeri s pjesmom i tamburom“ predstavili smo se sa tri skladbe: “Oj, ti bela zorja”, “Jankić je dojahal” i “Svečica dogarja”. Zaista nije bilo nimalo lako ni jednostavno nastupiti uz ostalih jedanaest izvođača, koji djeluju dugi niz godina, i imaju iskustva i rezultate iza sebe, ali nas to nije nimalo obeshrabrilo i mi smo nastup odradili hrabro i uspješno. Posebna zahvala i pohvala našoj aktivnoj članici Sandri na strpljenju i dostojnoj zamjeni voditelju pjevanja bez koje se nebi mogli odazvati na gostovanje. Nakon nastupa slijedilo je druženje i ples pod šatorom. U subotu, 02.07.2016.g, vokalno instrumentalni sastav KUD-a Belec je nastupio na 2. festivalu planinarske pjesme “Planinarska pjesmarica“ na Belecgradu. Iako u dosta izmjenjenom sastavu, VIS je veselo predstavio naš kraj izvedbama skladbi: “Planinarska polka” i “Dobro mi došel prijatel”. Opuštena atmosfera u prirodi čini ovu manifestaciju posebnom i drugačijom od ostalih na kojima KUD nastupa, pa se iz tog razloga na istu rado odazivamo. Hvala našim prijateljima HPD Belecgradu na ugodno provedenom subotnjem popodnevu i vidimo se dogodine. U nedjelju, 03.07.2016.g, dječja folkorna sekcija KUD-a Belec, nastupila je također na „XII. dani folklora i zabave – Laz 2016“. Na „XII. danima dječjeg stvaralaštva“ dječica su uz pratnju tamburaša nastupila s koreografijom “Igre i plesovi Hrvatskog-zagorja – Pasel sam pasel” voditeljice Ines Bručić. Laz 2016 165 Ovo je bio zaista poseban dan i biti će zabilježen kao prvo gostovanje dječje sekcije KUD-a Belec. Pod šatorom na Lazu okupilo se tristotinjak djece iz raznih KUD-ova. Toliko dječice na okupu, njihovi osmjesi i izrazi oduševljenja, nagrada su ali i potvrda da sve ovo što se radi u KUD-ovima ima itekako smisla i da se trud i rad isplati jer djeca su budućnost udruge i nasljednici kulturne baštine i običaja svojeg kraja. Iako je naša dječja sekcija bila među najmlađima i najkraće djeluje te se nastupali pred prepunim šatorom, koreografiju su izveli najbolje i najveselije do sada! Bravo djeco! Hvala našim voditeljicama i roditeljima na trudu i zalaganju, te ujedno pozivamo zainteresiranu djecu da nam se pridruže u radu. Također ovim putem zahvaljujemo KUD-u Laz na pozivu, bilo nam je zaista prekrasno i ugodno, i vidimo se u Belcu na nekoj od naših manifestacija.

Sve slike mogu se vidjet ovdje

Komentari isključeni za Aktivan srpanjski vikend KUD-a Belec