Belec,  Dječja folklorna sekcija,  Etno sekcija,  Folklorna sekcija,  KUD Belec,  Tamburaška sekcija

KUD Belec na priredbi “Tu v Belcu sme doma”

Danas, 20. rujna, u sklopu priredbe Tu v Belcu sme doma, nastupile su, između ostalih, i sekcije KUD-a Belec te njihovi gosti i prijatelji: ŽVS Kušlec, KUD Krapina i Udruga Gotali. Na početku današnjeg programa, a nakon odrade i posljednjih probi, članovi KUD-a Belec prisustvovali su svetoj misi te u programu u crkvi “Naš biskup Marko”. Nešto kasnije 13 sati počeo je program otvorenja 46. Dana kajkavske riječi koje je otvorila zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije mr. sc. Jasna Petek.

U sklopu kulturno-umjetničkog i zabavnog programa sudjelovali su i:

• dječja folklorna sekcija KUD-a Belec izvodeći dječje plesove i igre,
  • folklorna i tamburaška sekcija KUD-a Belec izvodeći novi repertuar KUD-a Belec “Plesovi Hrvatskog zagorja”,
  • tamburaška sekcija KUD-a Belec,
  • ŽVS “Kušlec” (KUD Općine Konjščina)
  • gostujući KUD, KUD Krapina,
  • Udruga Gotali i njihova šoping kraljica.

Nakon kulturno-umjetničkog dijela u Belcu se održale su se i druge aktivnosti belečkih udruga. Belečke udruge predstavile su se i na štandovima gdje su posjetitelji mogli kušati kulinarske specijalitete naših članica KUD-a, ali i vidjeti rezultate rada etno sekcije: oslikane boce, pletene proizvode, licitarske tambure i anđele.

Komentari isključeni za KUD Belec na priredbi “Tu v Belcu sme doma”