Projekti

Danas, 25. rujna 2015. godine u gradskoj vijećnici Grada Zlatara, pod okriljem aktivnosti projekta “Go, go, NGO!” je održan, između ostalih aktivnosti, sastanak gradonačelnika Grada Zlatara s predstavnicima udruga Grada Zlatara. Na sastanku je prisustvovalo četrdesetak osoba: predstavnika gradske uprave, gradski vijećnici te predstavnici udruga s područja Grada Zlatara.

Na sastanku je prezentiran program Erasmus+ te je dan pregled programa i fondova dostupnih za financiranje projekata i aktivnosti. Također, prezentiran je projekt “Go, go, NGO!” od njegovog začetka pa do današnjeg dana s pogledom u ono što se planira u narednim mjesecima. Nakon toga prezentirana je odluka gradonačelnika o provođenju aktivnosti dogovorenih na projektu “Go, go, NGO!”.

Nakon prezentacija okupljeni su mogli postavljati pitanja vezana uz održane rasprave. Potom je uslijedila rasprava u sklopu tribine “Budućnost NGO-a u Gradu Zlataru”. Uvod u tribinu bile su informacije o najvažnijim zakonskim promjenama koje su uslijedile iz Zakona o udrugama (2014), Zakona o financijskom poslovanju i računovodstvu neprofitnih organizacija (2014) i Uredbe o kriterijima, mjerilima i postupcima financiranja i ugovaranja programa i projekata od interesa za opće dobro koje provode udruge (2015).

Materijali sa sastanka:

U sklopu događaja održana je i anketa na temu “Civilno društvo i strukturirani dijalog u Gradu Zlataru – imamo li šanse u EU?”. Rezultati te ankete će biti objavljeni nakon obrade.

Zaključci tribine su:

• sudionici koji su sudjelovali u tribini smatraju da se udruge financijski trebaju podržavati isključivo preko javnih natječaja,
  • sudionici koji su sudjelovali u tribini smatraju da se u iznimnim situacijama nekoj udruzi sredstva mogu dodijeliti van natječaja, ali pri tome se takva podrška može dodijeliti istoj udruzi najviše jednom godišnje te treba propisati maksimalan iznos takve jednokratne podrške.
  • Detalji o pravilima natječaja, kriterijima za evaluaciju prijavljenih projekata/programa bit će definirani posebnom odlukom Gradskog vijeća kojoj će prethoditi javna rasprava, a moguće i još jedna tribina za udruge te formiranje radne skupine koja će sudjelovati u oblikovanju takve odluke.

Komentari isključeni za Go, go, NGO! – Sastanak 5 – Sastanak predstavnika udruga i gradonačelnika Grada Zlatara