Belec,  KUD Belec,  Projekti

Održan 5. sastanak na projektu “Go, go, NGO!”

Od 25. do 27. rujna 2015. održan je peti od šest sastanaka na projektu „Go, go, NGO!“. Iako je sastanak planiran kao međunarodni, s fizičkom prisutnošću članova partnerske organizacije na projektu, Muzeja „Alexandru Stefulescu“ iz Targu Jiu-a iz Rumunjske, oni nisu fizički nazočili sastanku zbog nemogućnosti ulaska u Hrvatsku radi zatvorene granice zbog izbjegličke krize koja je u to vrijeme pogodila Hrvatsku. Ipak, u nekim aktivnostima, članovi su sudjelovali posredstvom IKT tehnologija (skype).

Peti sastanak je planiran, pa i izvršen, kao evaluacijski sastanak. U razdoblju pripreme za peti sastanak svi uključeni KUD-ovi i JLS-ovi bavili su se dodatnim evaluacijama svih dogovorenih ideja po temama projekta te na izradi odluka čelnika JLS-ova o provođenju onih ideja i aktivnosti koja su od strane čelnika JLS-a izabrane za provođenje. Svaki čelnik je izabrao one ideje koje dostupnim resursima može implementirati do idućeg sastanka na projektu i za koje je smatrao da može doprinijeti boljoj društvenoj situaciji.

Prvi dan sastanka bio je zamišljen kao prezentacija pripremljenih akta. Taj dio je u Općinama Maču i Loboru odrađen ranije u tjednu, a u Općini Konjšćina te Gradu Zlataru na prvi dan sastanka. U Zlatar Bistrici nije bilo prezentacije akta budući da je načelnik prihvatio samo 3 ideje. Osim toga, prvog dana raspravljalo se i o održivosti kulturnih udruga kroz aktivne turističke programe te je dogovoren implementacijski plan izvedbe u kulturno-umjetničkom programu drugog dana sastanka. Drugi dan sastanka donio je pripremu i sudjelovanje na manifestaciji Pajdaško sprehajanje gdje su nastupili mladi članovi projekta kroz 5 prikaza. Za sudjelovanje u toj manifestaciji sve grupe su osvojile po 500 kuna koje su članovi odlučili podijeliti u dobrotvorne svrhe. Zadnji dan iskorišten je za dogovore oko praćenja JLS-a u implementaciji ideja, izradu brošure projekta te za analizu ankete o napretku na projektu i generalnim dojmovima na projektu.

Sažetak 5. sastanka projekta i skraćeni rezultati napretka mladih na projektu.

Komentari isključeni za Održan 5. sastanak na projektu “Go, go, NGO!”