Prvo mjesto na Pajdaškom sprehajanju osvojio je prikaz „Prigledi“ KUD-a Belec

U subotu, 26.rujna 2015., u Zlataru je u sklopu 46. “Dana kajkavske riječi” održano jubilarno 40. „Pajdaško sprehajanje“.

Ponosni smo i sretni osvojenim prvim mjestom za prikaz „Prigledi“.

KUD Belec ove je godine sudjelovao sa ukupno 7 prikaza, od čega je 5 grupa bilo u sklopu 5. sastanka projekta “Go, go, NGO!” s partnerskim  KUD-ovima iz Mača, Lobora, Konjšćine i Zlatar Bistrice. Grupe su prikazale sljedeće običaje: “Kositva”, “Bajanje”, “Coprnice”, “Lupitva” i “Peljamo snehu v zamuš”.

Nagrade su najboljima uručili zamjenica ministra poljoprivrede Snježana Španjol, gradonačelnik Zlatara Stanko Majdak, te zagorski župan Željko Kolar.

KUD Belec ponosno će čuvati svoj Zlatni lampaš,  a dio novčane nagrada za sudjelovanje bit će dodijeljena u humanitarne svrhe za pomoć našim sumještanima.

Zahvaljujemo stručnom žiriju koji je prepoznao uloženi trud i želju da što bolje i kvalitetnije prikažemo jedan lijepi stari običaj.
Također hvala članovima KUD-a koji su aktivno sudjelovali u izradi kola, ali i ostalim članovima KUD-a Belec i ljudima dobre volje koji su nam dali podršku i navijali za nas!

Velike pohvale malim članovima KUD-a koji su u sklopu dječje folklorne sekcije sa tetom Lucijom i „mamom“ Đurđicom izveli prikaz “Deca z Belca” i otpjevali pjesmicu „Pasel sem pasel kravice tri“. Možda su bili najmanji, ali jako hrabri i ponosno su nosili svoj redni broj “1”, čime su otvorili sprehajanje i osvojili veliki pljesak publike. Bravo naši mali folkloraši!!!

Čestitke svim sudionicima i vidimo se dogodine!

Komentari isključeni za Prvo mjesto na Pajdaškom sprehajanju osvojio je prikaz „Prigledi“ KUD-a Belec